Trening potražnih K9 timova na dvije lokacije
Proteklog vikenda, u skladu s aktualnim epidemiološkim mjerama, na dvije lokacije održan je redoviti trening potražnih K9 timova Komisije za potrage i lavine Hrvatske gorske službe spašavanja.
U domaćinstvu Stanice Bjelovar, timovi iz sjevernog dijela Hrvatske trenirali su na Športsko-rekreacijskom centru Kukavica na području općine Velika Pisanica.
Drugi trening, za Stanice južno od Karlovca, održan je u blizini Lovačkog doma Družac u Bosiljevu gdje su organizatori i domaćini bili Karlovčani.
13. - 14.02.2023. u mjestu Mrzla Vodica, općina Lokve na jezeru Mrzla Vodica održao se tečaj spašavanja sa zaleđenih površina. Potreba za tim tečajem pokazala se zbog sve većeg broja rekreativnih sportaša na zaleđenim površinama (lovci, ribolovci, klizači itd.). Kako bi bili proaktivni organiziran je drugi tečaj za spašavanje sa zaleđenih površina u RH po asocijaciji Rescue3.