

Dvoje stranaca zapelo na Omiškoj Dinari
Sinoć u 22:40 omiška Ispostava HGSS Stanica Split dobila je dojavu o pozivu za pomoć na Omiškoj Dinari, na predjelu iznad Stanića i Čeline.

Dvoje stranih državljana, inače supružnici, zapeli su na strmom nepristupačnom terenu. Ekipa od šest ljudi iz Omiša upućuje se prema lokaciji koju su unesrećeni poslali putem pametnog telefona.
U 23:15 spašavatelji dolaze do unesrećenih na jednom zubu poviše mjesta Popovci. U 23:30 spuštaju ih do vozila HGSS-a i odvoze u Ruskamen gdje ljetuju.


Tijekom proteklog vikenda na području Bijelolasice, na Vrbovskoj poljani, održan je trodnevni tečaj upravljanja motornim sanjkama s ciljem podizanja razine osposobljenosti i sigurnosti rada u zimskim uvjetima. Na tečaju su sudjelovala 4 polaznika i 2 instruktora.
