

Dva dežurstva HGSS Stanice Samobor
U nedjelju, 5. lipnja, na području Grada Samobora održana su dva natjecanja

Međunarodna brdsko-biciklistička utrka, 29. XCO Samobor 2022 UCI Class 1, u olimpijskoj disciplini cross-country, održana je u organizaciji BBK Šišmiš Samobor. Utrka se odvijala na nekoliko staza koje su prolazile Park šumom Tepec, a start i cilj bili su na glavnom samoborskom trgu. U utrci je sudjelovalo više od 300 natjecatelja iz 12 zemalja svijeta. Natjecanje je prošlo s nekoliko manjih intervencija, te jednom ozljedom zdjelice zadobivenu pri padu s bicikla. Natjecatelj je brzo imobiliziran i predan HMP na daljnju obradu.
Istog dana odvijalo se i natjecanje u motocross-u, u organizaciji MCK Marović u Rakovom Potoku na stazi Draga. Dežurala su četiri člana Stanice Samobor. Natjecanje je prošlo bez intervencija.


Tijekom proteklog vikenda na području Bijelolasice, na Vrbovskoj poljani, održan je trodnevni tečaj upravljanja motornim sanjkama s ciljem podizanja razine osposobljenosti i sigurnosti rada u zimskim uvjetima. Na tečaju su sudjelovala 4 polaznika i 2 instruktora.
